×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

از میان میوه ها کدام یک بیشتر شبیه کره زمین است ؟

از میان میوه‌ها، پرتقال به شکل بیشتری به شبیه کره زمین است. چرا که همان‌طور که می‌دانید، کره زمین یک سیاره کروی است و پرتقال نیز شکل کروی دارد و دارای یک قطر بیشتر نسبت به طول قطر دیگری است که با شکل کره زمین نیز سازگار است.

پرتقال

سایر میو های شبیه کره زمین

میوه‌های دیگری هم وجود دارند که به شکل یا ساختارشان به کره زمین شبیه هستند. به‌عنوان مثال، هندوانه به دلیل داشتن دو قطب شمالی و جنوبی و یک محور بلند و برجسته در وسط به کره زمین شبیه است. همچنین، خیار نیز به دلیل داشتن شکل استوایی و قطرهایی که در نیمکره شمالی و جنوبی آن وجود دارد، به کره زمین شبیه است. در ضمن، هسته میوه گردو نیز به شکل کره ای است و می‌تواند به کره زمین اشاره کند.

هندوانه

به‌طور کلی، میوه‌ها به دلیل داشتن شکل‌های متنوع و زیبا، همیشه مورد توجه و علاقه قرار گرفته‌اند. از جمله میوه‌های دیگری که به شکل کره زمین شبیه هستند، می‌توان به آناناس اشاره کرد. این میوه دارای یک قطب شمالی و جنوبی است که به شکل کره‌ای به نظر می‌رسد و همچنین دارای شاخه‌هایی است که به شکل خطوط مربوط به طول‌ و عرض جغرافیایی کره زمین به نظر می‌رسند.

بخوانید  با این روش‌ها روند پیری را معکوس کنید و جوان شوید

همچنین، شکل کلی انگور نیز به شکل کره‌ای شبیه است و به دلیل داشتن یک محور بلند و برجسته در وسط، می‌تواند به کره زمین اشاره کند. گردو نیز به علت داشتن یک هسته گرد و کروی به شکل کره زمین شبیه است.

در ضمن، برخی از میوه‌ها به دلیل داشتن شکل‌های خاص و جالب، به کره زمین اشاره می‌کنند. به‌عنوان مثال، میوه دوریان دارای شکل درشت و محدبی است که به شکل یک چمن‌زار یا یک طبقه‌ی زمینی با ریزش‌های خاکی می‌نماید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات در مورد از میان میوه ها کدام یک بیشتر شبیه کره زمین است ؟