×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بهترین دکتر دندانپزشک در تهران کیست ؟

فهرست مطلب

بسیاری از مردم به دنبال مراجعه به خوب در تهران هستند تا به زیبایی و سلامت دهان و دندان های خود پرداخته و از این طریق زیباتر به نظر برسند. شما می توانید برای انجام خدمات مختلف دندانپزشکی از جمله و ایمپلنت، فرصت را از دست نداده و همین حالا اقدامات مورد نیاز را انجام دهید.

ایمپلنت، لمینت، ارتودنسی و بسیاری از خدمات دیگر دندانپزشکی، از مهمترین و پرطرفدارترین درمان های اصلاح طرح لبخند بوده و توسط دندانپزشک متخصص زیبایی و جراحی ایمپلنت انجام خواهند شد. لمینت دندان از جمله خدمات زیبایی دندان و در برخی از موارد درمانی مکمل با اقدامات دیگر مانند ارتودنسی دندان است. این درمان به منظور پوشاندن و برطرف نمودن عیوب ظاهری دندان ها مورد استفاده قرار گرفته و تاثیر بسیار زیادی در زیباسازی ساختار دندان ها خواهد داشت.

نکات طلایی پیداکردن دندانپزشک خوب تهران

آشنایی با نکات طلایی پیداکردن دندانپزشک خوب در تهران همیشه دغدغه بسیاری از بیماران بوده‌است و این دغدغه برای انتخاب دندانپزشک که هم با زیبایی و هم با سلامت افراد در ارتباط است، دو چندان می‌شود.
معمولا مردم به روش‌های گوناگونی هم چون جستجوی شخصی، مشورت کردن، جستجو در اینترنت، خواندن نظرات مراجعین مختلف و.. دندانپزشک خود را انتخاب می‌کنند.
شاید کسی فکر کند که انتخاب دندانپزشک در کلان‌شهرها به دلیل امکانات و پزشکان مجرب زیاد، راحت باشد اما در حقیقت انتخاب پزشک در این شهرها خصوصا در تهران بسیار دشوارتر از سایر شهرهاست زیرا وجود ۱۲هزار دندانپزشک که تنها حدود ۱۰ درصد از آن‌ها در کار خود متبحر هستند، سردرگمی زیادی را برای مردم ایجاد کرده‌است.
البته با بررسی شاخص های دندانپزشک خوب در تهران و رعایت یک سری نکات می‌توان با اطمینان قابل قبولی دندانپزشک زیبایی ماهر مورد نظر خود را در پایتخت انتخاب نمود و با آرامش خاطر روند درمان را آغاز کرد.

شناخت دندانپزشک خوب در تهران

دندانپزشک خوب در تهران، تهران یکی از کلان شهرهای ایران و حتی جهان است. شهری که اگر شما از شرقی‌ترین سمت آن به غربی‌ترین قسمت اش قصد حرکت داشته باشید، شاید یک ساعت نیم تا دو ساعت زمان ببرد. تهران شهری بزرگ با ساکنین بسیار زیاد و جمعیت ثابت بیش از ۸ میلیون نفر است. این در حالی است که تعداد افرادی که در تهران رفت و آمد دارند به بیش از ۱۴ میلیون نفر می‌رسد.

یکی از مشخصه‌های تهران بزرگ، مرجع بودن این شهر برای کشور است. در کنار امکانات رفاهی، گردشگری، اجتماعی، رجوع ایرانی‌ها برای موارد و نیازهای پزشکی نیز به وفور مشاهده می‌شود. به دلیل سکونت بسیاری از متخصصین و صاحب نظران عرصه پزشکی در شهر تهران و قرار داشتن محل کار آنها در شهر تهران، هموطنانمان از سراسر کشور برای درمان به این شهر مراجعه می‌کنند.

یکی از موارد درمانی که در تهران به راحتی قابل دسترسی است، رشته دندانپزشک زیبایی و سایر رشته‌های تخصصی آن است. این کلان شهر در رشته دندان پزشکی و کلیه تخصص‌های آن،پزشکان حاذق و کارکشته‌ای را در خود جای داده است. این رشته به دلیل مشکلات رایج دهان و دندان، مورد مراجعه تعداد زیادی از شهروندان قرار می‌گیرد. لذا باید بدانیم، چگونه می‌توانیم یک متخصص ماهر و دندانپزشک خوب در تهران بیابیم و با خیالی آسوده درمان را آغاز کنیم.

بهترین دندانپزشک

معرفی دندانپزشکی خوب در تهران

آیا شما نیز به دنبال راهنمای مراجعه نزد دندانپزشک خوب در تهران هستید؟ آیا می دانید که با مراجعه به دندانپزشک در تهران می توانید از چه خدماتی بهره مند شوید؟ از شما می خواهیم که مطالب درج شده در این وب سایت را تا آخر با دقت بالایی مورد بررسی و مطالعه قرار داده و به جالب ترین اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کنید.

دندانپزشکی یکی از مهمترین و اصلی ترین رشته های پزشکی می باشد که با زیبایی و سلامت مربوط به دندان و دهان سروکار دارد. امروزه هم بسیاری از مردم زمان و هزینه های بالایی را برای بهداشت دندان های خود صرف می کنند، چرا که به خوبی می دانند داشتن دندان های سالم و سفید، تاثیر بزرگی را در زیبایی افراد دارد. اگر شما نیز قصد دارید تا سلامت دهان و دندان های خود را ارزیابی کرده و از روش های زیبایی دندان استفاده کنید، می توانید فرصت را غنیمت شمرده و تا فرا رسیدن سال جدید، اقدامات مورد نیاز را انجام دهید. با پیشرفت تکنولوژی و دانش روز جهانی، شما می توانید تجهیزات بسیار مدرنی را در زمینه دندانپزشکی مشاهده کنید که دیگر دندانپزشکان می توانند به کمک همین تجهیزات در اختیار خود، زیبایی را در کمترین زمان ممکن برای بیماران خود به ارمغان آورند. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا راجع به بهترین زمان برای مراجعه به دندانپزشک خوب در تهران و هزینه های مربوط به اخذ خدمات دندانپزشکی توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

بخوانید  درمان های رایج در زیبایی دندان

 

شاخص های دندانپزشک خوب در تهران

انتخاب و بررسی شاخص های دندانپزشک خوب در تهران  همیشه دغدغه بسیاری از بیماران بوده‌است و این دغدغه برای انتخاب دندانپزشک که هم با زیبایی و هم با سلامت افراد در ارتباط است، دو چندان می‌شود.

شهرت خوب

شهرت خوب همواره یکی از معیار ها و  نکات طلایی پیداکردن دندانپزشک خوب در تهران برای انتخاب است. برای انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی مناسب باید بدانید که دندانپزشک مورد نظر تا چه اندازه شهرت دارد و شناخته شده‌است و اگر به بیماران قبلی او دسترسی دارید از آن‌ها پرس وجو کنید البته تجربه بیماران قبلی به تنهایی قابل استناد نیست زیرا مراجعین ممکن است درک درستی از روند درمان خود در کوتاه مدت نداشته باشند.
خلاصه اینکه قبل از انتخاب یک دندانپزشک، سابقه او را  در انجام اصلاح طرح لبخند ( ارتودنسی ، ایمپلنت دندان، لمینت دندان )بررسی نمایید و از تجربه و مهارت او مطمئن شوید.

محل مطب یا کلینیک

مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی به دلیل حساسیت زیاد، مکان‎‌های شیک و تمیزی هستند. زیرا در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی یکی از محل‌های انتقال عفونت و ویروس‌ هستند.

بهترین دندانپزشک‌ها در تهران مطب‌هایی با بهترین تجهیزات و مرتب‌ترین وضع ظاهری را دارا هستند. بنابراین دقت کنید که مطبی که به آن مراجعه می‌کنید دارای شرایط و ابزار مناسب و کامل باشد. البته ظاهر و وجود ابزارهای پیشرفته همیشه نشانه کیفیت برتر خدماتی نیست که در آن جا ارائه می‌شود.

از طرفی در شهر تهران، ترافیک مسئله بسیار مهمی است از این رو شاید انتخاب دندانپزشکی که به محل کار یا زندگی شما نزدیک باشد بسیار راحت تر  باشد.

داشتن تخصص

امروزه دندانپزشکی دانشی تخصصی شده‌است و دندانپزشکانی با تخصصی‌های مختلف به ارایه خدمت به بیماران می‌پردازند و توجه به اینکه به کدام یک از این متخصصان مراجعه می‌کنیم بسیار ضروری است.
بهتر است بدانید که در دندانپزشکی تخصص‌های زیادی از جمله جراحی فک و صورت، لثه، ترمیم و زیبایی، عصب کشی و… وجود دارد و مراجعه به تخصص نامرتبط با بیماری نتایج خوبی به دنبال ندارد.

سابقه علمی

اینکه یک دندانپزشک خوب در تهران تحت چه آموزش‌هایی بوده اهمیت زیادی دارد. اینکه وی از چه دانشگاهی فارغ التحصیل شده و چه رزمه علمی‌ای دارد، بسیار مهم است. اکثر دندانپزشکان خوب به روز هستند و در دوره‌های مختلف مربوط به حرفه دندانپزشکی شرکت می‌کنند و دارای گواهینامه‌های مربوطه هستند. به همین دلیل قبل از انتخاب یک دندانپزشک حتما به این مورد هم توجه داشته باشید.

رفتار دندانپزشک

بهترین دندانپزشک زیبایی کسی است که به بیمار خود بیش از یک مراجعه کننده اهمیت دهد و با او یک رابطه خوب و محترمانه برقرار کند.احترام به بیماران یکی از بزرگترین خصیصه های دندانپزشکان مطرح تهران است.

بنابراین اگر در تحقیقاتتان متوجه شدید که یک دندانپزشک اخلاق یا رفتار مناسبی ندارد، بهتر است به فکر دندانپزشک دیگری باشید زیرا اخلاق و رفتار دندانپزشک بر روند درمانتان نیز اثر خواهد گذاشت.

تعرفه خدمات دندانپزشکی

همیشه قیمت بالا نشان دهنده کیفیت بالا نیست. یک دندانپزشک خوب و متعهد قیمت‌ها را براساس تعرفه مصوب تعیین می‌کند به همین خاطر نباید تفاوت زیادی بین هزینه های دندانپزشکی زیبایی در قسمت‌های مختلف تهران باشد. تفاوت قیمت‌هایی که در کلینیکهای مختلف شاهد هستید به عوامل زیادی وابسته است. از نوع مواد به کار رفته شده، تا مهارت و تخصص دندانپزشک، محل مطب و شاید از همه مهمتر انصاف دندانپزشک بستگی دارد.

هیچ دندانپزشکی در تهران حق ندارد خارج از عرف قیمت های خدمات دندانپزشکی، قیمت دهد. بهتر آن است که قبل از انجام هر گونه خدمات دندانپزشکی از قیمت آن اطلاع پیدا کنید. بهترین دندانپزشک در تهران تمام قیمت ها را با شفافیت کامل در اختیارتان قرار خواهد داد تا بیمارش دچار سردرگمی نشود.

بهترین دندانپزشک زیبایی

هزینه خدمات دندانپزشکی

بهتر آن است که قبل از انجام هر گونه خدمات دندانپزشکی از قیمت آن اطلاع پیدا کنید. بهترین دندانپزشک در تهران تمام قیمت ها را با شفافیت کامل در اختیارتان قرار خواهد داد تا بیمارش دچار سردرگمی نشود.
گفتنی است که اگر به دنبال خدمات دندانپزشکی با قیمت مناسب در تهران هستید می‌توانید به این نکته توجه داشته باشید که بعضی از دندانپزشکان تهران طرف قرارداد بعضی از بیمه‌های درمانی هستند که البته از میان آن‌ها دندانپزشکان با سطح توانایی‌های مختلف وجود دارد.

بخوانید  دلایل کج شدن دندان ها چیست

بهترین روش جستجوی دندانپزشک خوب در تهران

کارآمدترین و بهترین روش های جستجو و کسب اطلاعات در مورد دندانپزشک خوب در تهران و سایر شهرها در ادامه بیان شده است:

۱٫ جستجو در اینترنت

امروزه یکی از رایج و ساده‌ترین راهکارها جستجو در اینترنت است. کافی است فقط در اینترنت کلید واژه‌هایی همچون دندانپزشک خوب در تهران، مطب دندان پزشکی، دندانپزشک معالج، دکتر دندانپزشک، و غیره را جستجو کنید، می‌بینید که با لیست عظیمی از دندانپزشک ها، مطب‌ها، کلینیک‌های دندانپزشکی، بیمارستان‌های تحت درمان و متخصصین برخورد می‌کنید. اما نکته حائز اهمیت آن است که چگونه می‌توان به جستجو در اینترنت اعتماد کردبا خواندن نظراتشما می‌توانید با مراجعه به صفحات دندان پزشکان و مشاهده نظرات مشتریان، از رضایت یا عدم رضایت آنان جویا شوید. البته نمی‌توان به صورت قطعی این مورد را بررسی کرد. اما تا حدی می‌تواند به شما در انتخاب کمک کند.

۲٫ مشاهده مدارک پزشک

با مراجعه به وب سایت دندانپزشک مورد تحقیق و مشاهده مدارک اخذ شده توسط او می‌توان به توانایی، مهارت‌های تخصصی و علم او اعتماد پیدا کرد.

۳٫ تاییدیه‌های دولتی

هر سایت یا مجموعه‌ای که به صورت رسمی و قانونی فعالیت دارد، قطعاً از نهاد یا ارگان دولتی تأییدیه گرفته است. شما با مراجعه به وبسایت دندانپزشک، می‌توانید متوجه شوید فعالیت ایشان قانونی است یا غیر قانونی.

 ۴٫ تبلیغات کلامی

دومین روش برای پیدا کردن دندانپزشک خوب در تهران، پرسش از کسانی است که به پزشک مراجعه کرده‌اند. قطعاً اگر این افراد از درمان او راضی باشند، بازخوردهای مثبتی نیز نشان می‌دهند. کارشناسان تبلیغات، عقیده دارند قوی‌ترین روش برای ترغیب دیگران، مشتریان راضی هستند؛ کسانی که خود مشکل مورد نظر را داشته و نزد دندانپزشک خاصی، نسبت به رفع آن اقدام کرده، نتیجه مثبتی گرفته و تجربه مثبت خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

شما با مراجعه به این افراد و پرس و جو از چند و چون نحوه درمان، می‌توانید دندان پزشک خوب در تهران را بیابید.

۵٫ مراجعه به تبلیغات در روزنامه‌های کثیر الانتشار و یا سایت های خبری

یکی از رایج‌ترین روش برای انتخاب دندان پزشک خوب در تهران، خرید روزنامه‌های معتبر است. شما با مراجعه به بخش تبلیغات این روزنامه‌ها می‌توانید، دندان پزشک نزدیک منطقه خود را پیدا کرده و به او مراجعه کنید. زیرا روزنامه‌های معتبر، برای درج آگهی از آگهی کننده، مدارک معتبر اخذ می‌کنند. بدین صورت هیچ تبلیغاتی به صورت اشتباه و نامعتبر درج نمی‌شود. شما نیز می‌توانید به نیازمندی‌های روزنامه هم مراجعه کنید. البته حتماً در کنار توجه به نیازمندی‌ها، از موارد تحقیقی دیگر برای تأیید دندانپزشک بهره ببرید.

۶٫ مراجعه به مراکز معتبر

یکی دیگر از راههای پیدا کردن بهترین دندانپزشک زیبایی ، مراجعه به مراکز معتبر و معروف در تهران است. زیرا این مراکز برای خدمت رسانی بهتر و کاملتر، تلاش می‌کنند از دندانپزشکان کارکشته و حرفه‌ای در کادر خود استفاده کنند. بنابراین شما با خیال راحت می‌توانید به این مراکز معتبر مراجعه کرده و تحت درمان قرار بگیرید.

دندانپزشک خوب

اهمیت مراجعه به دندانپزشک خوب در تهران

همانطور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره کردیم، امروزه بسیاری از مردم به دنبال مراجعه به دندانپزشک خوب در تهران هستند تا بتوانند از خدمات مورد نظر خود نهایت بهره مندی را داشته باشند. اهمیت مراجعه به دندانپزشک در تهران بسیار بالا بوده و شما می توانید با داشتن دندان های سالم و تمیز، نه تنها بسیار جذاب تر به نظر برسید، بلکه می توانید سلامی روحی و جسمی خود را نیز تضمین کنید. به همین دلیل توصیه می شود که هر شش ماه یکبار از خدمات مربوط به دندانپزشکی بهره مند شوید.

اصلی ترین خدمات دندانپزشکی

یافتن کلینیک دندانپزشک خوب در تهران امروزه یکی از مهمترین و اصلی ترین دغدغه های مربوط بسیاری از مردم می باشد. افراد با اهداف متعدی قصد مراجعه به دندانپزشک در تهران را دارند که شما نیز می توانید با توجه به نیاز خود، مراجعه لازم را به کلینیک دندانپزشکی خوب در تهران داشته باشید. از مهمترین و اصلی ترین خدمات مربوط به دندانپزشکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایمپلنت
 • لمینت
 • کاشت دندان
 • ترمیم دندان
 • ارتودنسی
 • عصب کشی
 • جرم گیری

حال شما نیز با توجه به درمان مورد نظر خود، نزد یکی از بهترین کلینیک های دندانپزشکی در شهر تهران مراجعه نمایید. بی شک کلینیک ما بهترین و معتبرترین کلینیک دندانپزشکی می باشد.

بهترین زمان برای مراجعه به دندانپزشک در تهران

اگر شما نیز دوست دارید تا در روزهای آینده نزد دندانپزشک خوب در تهران مراجعه کنید، می توانید این اقدام را در زمان مناسبی انجام دهید، چرا که در روزهای پایانی سال، ممکن است وقت مورد نظر خود را برای مراجعه به دندانپزشک در تهران پیدا نکنید. دیگر وقت آن رسیده است که با کمترین هزینه های ممکن، زیبایی دهان و دندان های خود را تضمین کرده و از این طریق اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. همچنین شما می توانید با مراجعه هم اکنون خود به دندانپزشکی خوب در تهران، از تخفیف های بسیار بی نظیری نیز بهره مند شوید.

بخوانید  آنالیز اصلاح طرح لبخند

هزینه های مربوط به دندانپزشکی چقدر است؟

یکی از مهمترین و اصلی ترین آیتم هایی که ذهن بسیاری از افراد را در مراجعه به دندانپزشک خوب در تهران به سوی خود جذب کرده است، هزینه های مربوط به درمان می باشد. توجه داشته باشید که شما هزینه های متفاوت تری را با توجه به نوع روش زیبایی انجام شده بر روی دندان های خود پرداخت خواهید کرد. با مراجعه به دندانپزشک در تهران هیچ گونه نگرانی را از بابت زیبایی و سلامت دندان های خود نداشته باشید.

خدمات اصلاح طرح لبخند توسط ویکی مدیکال

ویکی مدیکال یکی از دندانپزشک های مطرح و سرشناس زیبایی، متخصص لمینت و ایمپلنت در تهران است. ویکی مدیکال دارنده مدرک بین المللی ایمپلنت بوده و یکی از اعضای فعال انجمن تحقیقات دندانپزشکی امریکا است. تمامی اقدامات و خدمات انجام شده توسط ایشان در زمینه خدمات زیبایی دندان و اصلاح طرح لبخند، از جمله لمینت، مطابق با استاندارد های بین المللی روز جهان بوده و کمترین عارضه جانبی و مشکلات احتمالی را برای متقاضیان به دنبال خواهد داشت. ارائه مشاوره رایگان با استفاده از ارسال عکس های دندانی توسط متقاضیان و نوبت دهی آنلاین، از دیگر خدمات ارائه شده توسط ویکی مدیکال، به عنوان یکی از بهترین دندانپزشک های متخصص زیبایی در تهران است. توصیه می شود به منظور اطلاع از هزینه های درمانی خود، پس از معاینه اولیه، با ایشان مشورت نموده و از هزینه های درمان خود مطلع شوید.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان یکی از خدمات اصلاح طرح لبخند به منظور زیباسازی ظاهری دندان ها است. لمینت دندان به پوسته و یا روکشی نازک، سبک، در رنگ های نزدیک به رنگ طبیعی دندان گفته می‌شود که توسط مواد سرامیکی و یا کامپوزیتی در لابراتوارهای دندان سازی، قالب گیری و تهیه شده و در اختیار دندانپزشک متخصص زیبایی قرار خواهند گرفت. هیچ یک از اقدامات و خدمات مربوط به اصلاح طرح لبخند ازجمله ایمپلنت، لمینت، ارتودنسی و سایر خدمات جانبی مربوطه به درمان های زیبایی دهان و دندان، تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نداشته و پرداخت هزینه‌های مربوط به این اقدامات بر عهده متقاضی خواهد بود. توصیه می شود به منظور کسب اطلاعات در خصوص هزینه های اقدامات و خدمات زیبایی دندان، با دندانپزشک معالج خود مشورت نمایید.

انتخاب دندانپزشک خوب

کاربرد لمینت دندان در اصلاح طرح لبخند چیست؟

لمینت های دندانی به منظور پوشاندن و مرتفع نمودن عیوب ظاهری دندان ها مانند فواصل بین دندانی، پریدگی های دندانی، ترک های دندانی، شکستگی ها، جرم گرفتگی ها، تغییر رنگ، ظاهر نامرتب و بدون اصول دندان ها و بسیاری از مشکلات دیگر مورد استفاده قرار گرفته و در بسیاری از موارد احتیاج به اقدامات و درمان های جانبی مانند جرم گیری، تراشیدگی، ارتودنسی، عصب کشی، بیلیچینگ و بسیاری از درمان های دیگر داشته و در بیشتر مواقع به شکل لمینت گذاری موقت و سپس لمینت گذاری دائمی برای متقاضیان انجام خواهد شد. یکی از مهمترین مزایای استفاده از لمینت موقت، آشنایی متقاضی با این نوع از درمان زیبایی دندان بوده و امکان انصراف از لمینت گذاری دائمی به دلیل نارضایتی وی را فراهم خواهد آورد.

 

جنس لمینت های دندانی چیست؟

به شکل کلی معمولاً لمینت های مورد استفاده به منظور اصلاح طرح لبخند به دو شکل لمینت های سرامیکی و لمینت های کامپوزیتی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. لمینت های سرامیکی از زیبایی ظاهری بیشتری برخوردار بوده و به دلیل استفاده از مواد اولیه گران قیمت تر و پروسه آماده سازی طولانی تر، احتیاج به پرداخت هزینه های بیشتری خواهند داشت. از این رو استفاده از لمینت های کامپوزیتی نسبتاً شایع تر بوده و طیف وسیعی از متقاضیان را به خود اختصاص می‌دهد. به شکل کلی هزینه های مربوط به لمینت دندان به عنوان یکی از مقدمات خدمات زیبایی دندان و  اصلاح طرح لبخند، بسته به عوامل مختلفی مانند جنس لمینت، تعداد دندان های کاندید شده، تعداد جلسات درمانی، اقدامات پیش درمانی مانند جرم گیری، عصب کشی و بسیاری از موارد دیگر متفاوت خواهد بود.

مراقبت های اقدامات اصلاح طرح لبخند چیست؟

یکی از مهم ترین و ضروری ترین موارد قابل توجه به منظور رضایت بخش بودن انواع مختلف خدمات اصلاح طرح لبخند از جمله لمینت دندان، توجه و اجرای دقیق مراقبت های اولیه و ثانویه پس از پایان جلسات درمان است. اجرای دقیق، منظم و اصولی موارد ذکر شده توسط دندانپزشک، تاثیر بسیار زیادی بر کاهش ریسک ابتلا به عفونت های دهان و دندان و پوسیدگی های دندانی داشته و مدت زمان ماندگاری لمینت را افزایش خواهد داد. رعایت بهداشت دهان و دندان، از مهمترین موارد توصیه شده به عنوان مرابت های ضروری پس از لمینت گذاری است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و نقش به سزایی در کاهش ریسک ابتلا به پوسیدگی های دندانی خواهد داشت.

بخوانید  بهترین ایمپلنت مال کدوم کشوره؟

تابلوی مطب و گواهی کار دندانپزشک

حتما توجه داشته باشید که مطبی  که به آن مراجعه می‌کنید دارای تابلوی دندانپزشک باشید. هم چنین در داخل مطب گواهی‌های مرابطه مربوطه نصب شده باشد. در غیر این صورت از مراجعه به آن خودداری کنید.

شناخت دندانپزشکان غیررسمی – مراقب کلاه برداران باشید

توجه داشته باشید که در دام دندانپزشکان تقلبی و یا دندانسازان غیر رسمی نیفتید! افرادی در این بین دست به سو استفاده زده اند و با عناوین مختلف به معاینه و حتی گاها اعمال درمان غیر اصولی بر روی مراجعانشان کرده اند آن هم تنها به یک دلیل ! دلیل این امر آنست که دندانپزشکی و خدمات مرتبط با آن جزء گران قیمت ترین نوع خدمات پزشکی می باشد. این دسته از افراد با وعده قیمت های بسیار نازل مراجعینشان را فریب می دهند! اما چطور فریب نخوریم؟!

جستجوی پزشک سازمان نظام پزشکی کشور و انجمن دندانپزشکان ایران

پس از ورود به سایت سازمان نظام پزشکی و بخش انتخاب پزشک ، به روش‌های مختلفی می‌توانید پزشک مورد نظرتان را بیابید از جمله جستجو بر اساس مشخصات هویتی و نیز جستجو بر اساس کد نظام پزشکی است.

با این روش می‌توانید خاطر جمع شوید که دندانپزشک مورد نظر شما دارای مجوزهای قانونی لازم برای طبابت است.

البته انجمن داندانپزشکان ایران نیز نام تمامی فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی را ذکر کرده و از این طریق نیز می‌توانید اطمینان یابید که فرد مورد نظر شما دارای دکترای دندانپزشکی است.

انتخاب دندان پزشک زیبایی

بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران

بهترین دندان پزشک زیبایی در تهران باید چه خصوصیات یا چه ویژگی هایی داشته باشد؟ این سوالیست که بسیاری از مراجعه کنندگان به مراکز دندان پزشکی از خودشان می پرسند.بهترین دندان پزشک زیبایی قطعا برای کار خودش و مراجعه کنندگان خود احترام زیادی قائل یوده و از بهترین ابزار هایی موجود در این زمینه برای کار خود استفاده میکند. همچنین برای بررسی میزان توانایی های یک دندان پزشک باید دید او ار کدام مرجع تخصص خودش را دریافت کرده است . راه دیگری که می توانیم بفهمیم چه کسی بهترین دندلن پزشک زیبایی است اینه که به سوابق و کارهایی گذشته او نگاه کنیم و میزان رضایت مراجعه کنندگان را در مورد عمل های او بررسی نماییم.

دکتر دندانپزشک خوب در تهران

یکی از مهمترین فاکتور های داشتن دهان و دندان سالم، داشتن یک دندان پزشک خوب می باشد. نکته ی بسیار مهم در این قضیه این است که همان ابتدا باید یک دندان پزشک خوب پیدا کنیم تا مرتبن مجبور نباشیم آن را تعویض نماییم. فاکتور های زیادی هستند که با مزاجعه به آن ها می توانیم دریابیم دندان پزشک خوب در تهران چه کسانی هستند از جمله این فاکتور ها می توانیم به این نکات اشاره نماییم.

 1. دسترسی آسان . چون در شهر تهران تراکم جمعیت بسیار بالاست و نقل مکان از یک طرف شهر به آن طرف آن سخت است باید ما بهترین دندان پزشک نزدیک محل کار خود یا خانه ی خود را برای مراجعه به آن پیدا کنیم.
 2. انجمن دندان پزشکان و دندان پزشکی ایران، نام تمامی دندان پزشکان مطرح خود را آورده است، شما با یک پرس و جوی ساده می توانید دریابید آیا کسی که به اون مراجعه می کنید دارای مدرک پزشکی می باشد یا خیر.
 3. یک دندان پزشک خوب در تهران باید بسیار به روز باشد و در تمامی دوره های تخصصی شرکت کند و تمانی گواهی نامه های معتبر را دریافت نماید.
 4. یک دندان پزشک خوب باید یک راهنمای درست باشد برای شما در امور مربوط به انجام درمان صحیح و به موقع و کم هزینه.

هزینه سدیشن دندانپزشکی

استفاده از بیهوشی در عمل های دندان پزشکی کودکان، معلولان جسمی و روحی، افراد بسیار مظطرب برای یک درمان موثر بسیارضرروری می باشد‌. درد ناشی از عمل های دندانپزشکی بعضی مواقع به قدری زیاد می باشد که سلامت فرد را مورد خطر قرار می دهد. هزینه ی سدیشن یا بیهوشی با توجه به مراکز و تخصص دندان پزشکان متغیر می باشد. برای مثال هزینه ی درمان ریشه در این حالت ۴۵۰ تا ۶۵۰ هزار تومان است. در صورتی که این اعمال در بیمارستان خصوصی و تحت بیهوشی قرار گرفته شود، یک میلیون و دویست به هزینه ی آن اضافه می شود.

بخوانید  حاملگی و دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی خوب در تهران

درمان های دندان پزشکی معمولا در یک جلسه پایان نمی یابند. در پاره ای از مواقع لازم است بیمار بتواند دسترسی به درمان مجدد را چه در حالت حضوری و چه در حالت غیر حضوری را داشته باشد تا در صورت بروز هر نوع مشکلی بتواند جهت رفع آن اقدام کند. برای مثال ممکن است بعد از یک مراجعه به دندان پزشک بیمار بعد از رسیدن به خانه در دهان خود خونریزی نماید چه بسا این اتفاق در نیمه شب افتد. یک دندان پزشکی خوب همواره باید از حال تمامی مراجعه کنندگان خود آگاه باشد تا بتواند پاسخ گوی تمامی مسائل آن ها حتی در نیمه شب نیز باشد. قطعا آن کیلینک دندان پزشکی در تهران خوب است که به صورت شبانه روزی در اختیار مراجعه کنندگان خود باشد و در لسرع وقت به یاری آن ها بشتابد.

دندانپزشکی بارداری

بسیاری از مادران این سوال را می پرسند که آیا اعمال دندان پزشکی در دوران بارداری به سلامت نوزاد یا مادر آسیب می رساند یا خیر؟ در پاسخ به این نگرانی ها باید گفت که مراجعه به دندان پزشک در دوران بارداری ن تنها ایمن می باشد بلکه توصیه نیز می شود. انجام درمان های دندان پزشکی مثل ترمیم دندان های پوسیده در دوران بارداری الزامی می باشد. بهتر است این درمان ها در ۳ ماهه ی اول و دوم انجام گیرد. در ۳ ماهه ی سوم به دلیل سنگین بودن مادر نشستن طولانی مدت مضر خواهد بود. در کل ایمن ترین کار این است انجام اعمال غیرضروری بعد از تولد نوزاد صورت بگیرد اما بعضی مواقع هستند که باید یک عمل اورژانسی در آن صورت گیرد. مثل عصب کشی ریشه یا کشیدن دندان و پر کردن آن ها. بهتر است که اقدامات زیبایی از جمله سفید کردن دندان ها بعد از تولد نوزاد انجام پذیرد.

خدمات دندانپزشکی

مراکز دندان پزشکی یکی از مهمترین مکان ها جهت زیباسازی و ترمیم دندان ها است که در آن ها خدمات گوناگونی توسط مجرب ترین دندان پزشکان به شما ارائه می شود. با پیشرفت علم و فرهنگ بهداشت دهان و دندان نیز برای مردم در اولویت قرار گرفته است و داشتن لبخندی زیبا و دندان های خوش فرم و سالم مورد اهمیت واقع شده است.
لیست خدمات دندان پزشکی زیبایی به شرح زیرمی باشد.

 • کامپوزیت
 • لمینت
 • جرم گیری
 • باندینگ
 • ایمپلنت دندان
 • بریچ
 • بلچینگ

دندانپزشکی زیبایی

دندان پزشک زیبایی کسی است که در کیلینک های دندان پزشکی یا در مطب های شخصی به زیباسازی دندان های شما از طریق انواع راه ها می پردازد. دندان پزشک زیبایی هدف اصلیش اصلاح طرح لبخند و زیباسازی دندان ها می داند ولی می تواند به ترمیم و بازسازی دندان های خراب و پوسیده نیز بپردازد.یک دندان پزشک زیبایی علاوه بر تخصص و علم در زمینه ی دندانپزشکی و کمک به هرچه بهتر شدن عملکرد دندان و دهان، هنرمندی است که با توجه به سلیقه ی هرشخص و ویژگی های دندان های او دندانهایش را به بهترین نحوه ممکن برای یک طرح لبخند مناسب آماده می کند.
همان گونه که پیش از این بیان کردیم ، علوم ترمیمی دندان آگاه و واقف است اما بر خلاف یک دندانپرشک ترمیمی صرف که تنها به کارایی و عملکرد هر چه بهتر دهان و دندان می اندیشد، برای تمرکز بیشتر بر زیبایی دندان ها، دوره های آموزشی و تحصیلی مربوطه را نیز سپری کرده و تخصص لازم برای این شاخه از دندان پزشکی را به بهترین شکل کسب کرده است.

بهترین دندانپزشک ترمیم تهران

برای انتخاب بهترین دندانپزشک ترمیمی و با تجربه و متخصص، باید توجه کافی را در این مورد داشته باشید. یکی از راهکارهای شناخت یک دندانپزشک ترمیمی خوب این است که سطح تخصص او را مورد ارزیابی قرار دهیم. فرد باید توجه داشته باشد که دندانپزشک از کدام مرکز تخصص خودش را دریافت کرده است. همچنین رضایت مراجعه کنندگان قبلی از آن دندانپزشک نیز از دیگر روش های شناخت یک دندانپزشک مناسب می باشد. توجه به نمونه کارها و رزومه ی دندانپزشک متخصص نیز از دیگر روش های تشخیص یک دندان پزشک مجرب می باشد.

بخوانید  ایمپلنت دیجیتال

انواع خدمات دندانپزشکی

خدمات دندانپزشکی شامل موارد بسیاری می باشد که دندانپزشکان در مطب یا کلینیک‌های خود به بیماران ارائه می‌کنند. بیماران برای حفظ سلامت دهان و دندان‌های خود می بایست بهترین خدمات را برای بهبود هرچه بهتر دریافت کنند. دراین صورت است که مراجعه کنندگان می توانند این اطمینان را داشته باشند که دندان های آن‌ها در دراز مدت نیز دچار مشکلات و خرابی نشوند. در ادامه به چندین خدمات که دندان پزشکان برای مراجعین خود رائه می کنند را بیان می کنیم.

 1. ارتودنسی که به وسیله ی آن می توانید چینش و زیبایی دندان های خودتان را رفع و اصطلاح کنید.
 2. جرم گیری: منظور از جرم گیری همان برطرف کردن رسوب هایی می باشد که در پایین لثه ها شکل می گیرد.
 3. عصب کشی: یکی از پرکاربردترین خدمات دندان پزشکی ترمیمی است که در صورت بروز درد ناشی از ریشه ایجاد شده را عصبی کشی می کنند تا درد آن تسکین یابد.
 4. پرکردن: بعد از عصب کشی که در آن دندان هارا تراشیده اند با استفاده از روش پر کردن دندان ها را به شکل سابق خودشان بازمی‌گرداند.

معرفی دندانپزشک خوب در تهران

همه ی ما برای داشتن دندان هایی خوب و زیبا و بدون مشکل تلاش میکنیم. امروزه با توجه به نقش دندان ها در زیبایی هر شخص و طرح لبخند هم چنین لذت جوییدن غذا ها همه ی ما به دنبال بهترین دندانپزشک در شهر خود می باشیم. حال اگر بخواهیم یک دندانپزشک خوب در شهر تهران بیابیم باید ابتدا منطقه‌ی محل زندگی یا کار خود را در نظر بگیریم که در صورت بروز مشکل حتی در نیمه شب بتوانیم دسترسی سریع به آن داشته باشیم. هچنین سوابق دندانپزشک را باید بررسی کنیم و رضایت بیماران قبل از خود را مورد تحقیق قرار دهیم. حتما یک دندان پزشک خوب و مناسب برای خود پیدا کنید تا زود زود آن هارا عوض نکنید.

بهترین دندان پزشک زیبایی

دندان پزشکی زیبایی روشی است که برای زیبا کردن و بهبود دندان و لثه و طرح لبخند صورت می گیرد. اکثر دندان پزشکان زیبایی به دلیل گذراندن دوره های تخصصی و آموزش های گسترده، از اعتبار و تجربه ی فراوانی برخوردار هستند. درمان دندانپزشک های زیبایی با ترمیمی تفاوت های زیادی دارد. چراکه درمان های زیبایی به صورت انتخابی می باشد ولی درمان های ترمیمی ضروری هستند. بهترین دندان پزشک زیبایی کسی است که برای مراجعین خود، لبخندی زیبا و مسحور کننده ایجاد کند. از دستاوردهای او باید این باشد که بتواند با استفاده از ابزارهای موجود چهره‌ها را جوانتر و سالم تر تحویل مراجعه کنندگان دهد.

دندانپزشک ترمیمی خوب

چرا پیدا کردن یک دندان پزشک ترمیم خوب مهم است؟ چون دندان پزشکی ترمیمی یک هنر و هنرنمایی حساس است که به مهارت بسیار بالایی نیاز دارد. معیار های بی شماری وجود دارد که می توانیم تشخیص بدیم کدام دندانپزشک خوب است. بسیار از مردم فقط هزینه را در نظر می گیرد. اما باید بسیار دقت کنید چون معیارهای بسیار در انتخاب یک دندانپزشک ترمیمی خوب وجود دارد. یکی از بهترین راه های تشخیص این است که به سوابق و رزومه آن ها در این زمینه نگاه بیندازیم و مورد بررسی قرار دهیم. از دیگر روش های موجود برای تشخیص یک دندان پزشک ترمیمی خوب این است که از بیماران قبلی او پرس و جو کنیم تا بدانیم آیا از عمل خود توسط شخص مذکور راضی هستند یا خیر.

دندانپزشک متخصص ترمیمی در تهران

یکی از پرکاربرد ترین رشته های دندان پزشکی که چندان در میان مردم شناخته شده نیست، تخصص ترمیم دندان است. دندانپزشک ترمیمی یک دندان پزشکی است که با گذراندن چندسال تحصیلی دیگر صلاحیت انجام پروسه های تخصصی جهت ترمیم دندان ها و سایر بافت های داخل دهان را پیدا می کند. دندانپزشک متخصص ترمیمی در شهر تهران نیز باید با توجه به سلیقه‌ی مراجعه کنندگان بهترین خدمات را برای آن‌ها ارائه دهد. اکثر دندان پزشکان ترمیمی در تهران با توجه به این که دوره های بسیار زیادی در زمینه ی تخصصی خود دیده اند بسیار مجرب و کار بلد می باشند. شما می توانید از طریق فارغ التحصیلان رشته‌ی دندانپزشکی در ایران و دانشگاه های موجود و سوابق تحصیلی آن ها بهترین و متخصص ترین دندان پزشک ترمیمی در تهران را بیابید.

بهترین دندانپزشک ترمیمی و زیبایی

برای اینکه بتوانیم بهترین و مجرب ترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی بیابیم، باید بسیاری از موارد را در نظر بگیریم. یکی از موارد تشخیص دندان پزشک خوب و مناسب، توجه به سطح تخصص اوست. مراجعه کننده باید توجه کند که دندانپزشک از کدام مرجع یا مراجع تخصص خود را دریافت کرده است. توجه به رضایتمندی مراجعین و بیماران قبلی دندانپزشک متخصص از دیگر روش های تشخیص دندانپزشک خوب در زمینه ی ترمیم و زیبایی می باشد. توجه به رزومه‌ی کاری و همچنین نمونه کارهای گذشته نیز یکی از راه های شناخت دندان پزشک ترمیمی و زیبایی مناسب می باشد.
بررسی نمونه کارهای دندانپزشک در وب سایت دندانپزشک یکی از راه‌های شناخت و آشنایی با سطح مهارت و تخصص او است. متخصص زیبایی و ترمیم دندان با توجه به نقصی که بیمار دارد می بایست بهترین روش را برای درمان بیمارش انتخاب کند. حال ممکن است برای رفع نقص روش های بسیار زیادی موجود باشد که متخصص ترمیمی و زیبایی آن را پیشنهاد می کند. ولی شما بهتر است بهترین روش را از دندانپزشک زیبایی و ترمیمی بخواهید. با انتخاب بهترین دندان پزشک ترمیمی و زیبایی می توانید زیبایی و سلامت دندان های خودتان را به بهترین وجه ممکن به دست آورید.

بخوانید  معایب کامپوزیت ارزان

درمان آفت دهان توسط دندانپزشک خوب در تهران

یکی از شایع ترین بیماری های دهانی، آفت دهان است. این مشکل که در بخش های مختلف دهان از جمله زبان، لثه و سطح داخلی لب ها ایجاد می شود، یک زخم کوچک و دردناک است که به رنگ سفید یا قرمز مشاهده می شود.

معمولاً این زخم ها به شکل بیضی های کوچک هستند. اگر این زخم ها کوچک باشند آفت مینور و اگر بزرگ باشند آفت ماژور نام می گیرند. قبل از انجام روش های ترمیمی و زیبایی مانند ارتودنسی، ایمپلنت، لمینت و … به درمان زخم ها زیر نظر دندانپزشک زیبایی بپردازد.

درمان آفت دهان معمولاً یک دوره ۱۰ تا ۱۴ روزه دارد. بهترین راه حل برای پیشگیری از ابتلای مجدد به آن، تقویت سیستم ایمنی بدن است. رفع کمبود ویتامین ها و آهن بدن، که دوز ویتامین باید توسط دندانپزشک خوب تجویز شود که می تواند نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به این زخم ها ایفا کند.

اما برای درمان آفت دهان باید اقدامات دیگری را انجام داد. اگر منشاء ابتلا به این زخم ها مشخص شود، با رفع نیاز بدن می توان به سادگی این زخم ها را درمان کرد. برای مثال: بسیاری از خانم ها در چرخه قاعدگی خود، دچار آفت دهان می شوند. در این افراد باید درمان هورمونی انجام گیرد تا مشکل به طور کامل برطرف گردد.

توصیه های دندانپزشک خوب در تهران در مورد آفت دهان

به تازگی یکی از شرکت های دانش بنیان توانسته است دارویی بسازد که در ۲۰ ثانیه اثر گذاری فوق العاده ای داشته باشد و آفت دهان را از بین ببرد. این یک دست آورد شگفت انگیز است. اگر از این ژل در مراحل اولیه آفت دهان استفاده شود، می‌توان با کمک آن از بروز آفت‌های شدید پیشگیری کرد. آفتین ژل را به کمک سر سرنگ، به اندازه یک قطره روی گوش پاک کن بریزید و سپس به مدت ۲۰ ثانیه روی زخم قرار دهید.

در مصرف آفتین ژل مطمئنا دچار سوزش و ناراحتی در همان ثانیه های ابتدایی خواهید شد که فوراً این سوزش، کاهش می‌یابد. این راه، سریع‌ترین راه درمان آفت دهان است.

روش های درمان های خانگی آفت دهان عبارتند از :

 • یکی از دلایلی که آفت دهان ایجاد می‌شود، کاهش ویتامین B12 است. برای پیشگیری از بروز آفت باید رژیم غذایی حاوی ویتامین ب ۱۲ داشت.
 • گیاه آلوئه ورا به گیاه هزار درمان مشهور است. استفاده از ژل آلوئه ورا خاصیت ضد التهابی دارد و می‌تواند در درمان آفت دهان مؤثر باشد. شما همچنین می‌توانید دمنوش آلوئه ورا را میل کنید تا زخم شما سریعتر بهبود یابد.
 • از یخ استفاده کنید. استفاده از یخ می‌تواند باعث کاهش جریان خون به آفت شود. از این رو باعث کوچکتر شدن زخم آفت و بهبود سریع تر آن می‌شود.
 • مصرف مکمل آهن نیز می‌تواند در بهبود آفت دهان مؤثر باشد.
 • استفاده از گشنیز را فراموش نکنید. گشنیز با خاصیت ضد باکتریایی خود می‌تواند در مدت زمان کوتاهی، آفت دهان را درمان کند. برای این کار کافی است ۴ بار در روز دهان خود را با مخلوطی از آب ولرم شده گشنیز بشویید.
 • روغن درخت چای یکی از بهترین درمان های خانگی برای آفت دهان محسوب می‌شود. این روغن، خاصیت ضد میکروبی و آنتی باکتریایی دارد و استفاده از آن در روند بهبودی سریع آفت، مؤثر است.
 • برای درمان آفت باید از غذاهای تند، نمکی و اسیدی استفاده نکنید. هر کدام از این مواد باعث تحریک بیشتر آفت دهان می‌شود و در نتیجه بهبود آفت دهان را با تأخیر مواجه می‌کنند.
 • از آب نمک برای شستشوی دهان خود استفاده کنید تا از عفونی شدن آفت و لثه پیشگیری کنید.
 • تحقیقات نشان داده کمبود روی بدن نیز می‌تواند یکی دیگر از دلایل ایجاد آفت دهان باشد. زمانی که دچار آفت دهان شدید از این مکمل استفاده کنید تا بهبودی سریع تری حاصل شود اما مراقب باشید که در استفاده از مکمل روی، زیاده روی نکنید. استفاده از مکمل روی برای طولانی مدت، تنها با نظر پزشک جایز است.
 • راه دیگری که می‌تواند تا حد زیادی در درمان آفت دهان مؤثر باشد، استفاده از ویتامین E می‌باشد. بدین منظور، مایع داخل یک کپسول ویتامین E را روی زخم آفت قرار دهید تا با ایجاد پوششی روی آفت، مانع از عفونی شدن زخم شود و سریع تر بهبود یابد.
بخوانید  دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی چیست؟

چه چیزهایی باعث آفت دهان میشود

عوامل بسیار زیادی در ایجاد آفت های مختلف دهان موثر هستند. در اینجا چند مورد را برای شما بیان می کنیم.

 1. کمبود مواد تغذیه ای (مثلا کمبود روی، آهن، کلسیم)
 2. آلرژی : مثلا آلرژی غذایی مثل الرژی به میوه های لیمو پرتغال سیب گوجه فرنگی یا پنیر و گردو و سابر مواد غذای و یا افزودنی های غذایی مثل بنزوئک اسید یا سایر مواد مثل آدامس و مواد داندانپزشکی که در لمینت و امپلنت استفاده می شود.
 3. کمبود های ویتامینی : مثلا کمبود ویتامین ب ب۲ ب ۶ و ث
 4. تغییرات هورمونی : مثلا در خانوم ها در زمان عادات ماهانه زخم های آفتی به شدت افزایش می یابند.
 5. مسائل ژنیتیکی: در افرادی که بیمار هستند ممکن است فرزندانشان آفت بگیرند.
 6. عوامل عفونی
 7. شرایط پزشکی خاص و بیمارانی که عوامل مشخص دارند مثل: نوترفیلی، بهجت، ایدز، بیماری التهابی روده
 8. دهان شویه ها و خمیر دندان های حاوی سدیم لوریل

درمان آفت دهان

روش های درمان آفت دهان توسط دندانپزشک خوب در تهران

درمان های خانگی آفت دهان

درمان خانگی آفت دهان می تواند نقش مهمی در روند تسریع بهبودی این زخم ایفا کند. شستشوی دهان با آب نمک و استفاده از جوش شیرین و زردچوبه تا حد زیادی کمک به رفع زخم ها می کند.

شما می توانید از درمان های خانگی متنوعی برای درمان زخم آفت دهان بهره ببرید. چای بابونه، روغن نارگیل، عسل، آلوئه ورا و آب انار از جمله موادی است که می تواند در روند بهبود آفت دهان مؤثر باشد.

درمان آفت دهان با لیزر

یک راه سریع و راحت برای درمان آفت دهان، استفاده از لیزر است. اگر آفت دهان شما، مدت طولانی است که درمان نشده و همچنان بهبودی در آن مشاهده نمی کنید، بهترین راه درمان آفت، برای شما لیزر خواهد بود.

لیزر به این زخم ها می تابد و انرژی حاصل از آن منجر به از بین رفتن ویروس های آفت می شود. این روش با بی حسی انجام می شود و بیشتر از چند دقیقه به طول نمی انجامد. با این روش، از ابتلا به آفت های جدید، پیشگیری می شود و درمان عمقی صورت می گیرد.

درمان آفت با دارو

ژل ها و قطره های مناسبی در داروخانه ها بدین منظور وجود دارند. بسیاری از این داروها بدون تجویز پزشک قابل خریداری است. کافی است از مسئول داروخانه داروی درمان آنرا تهیه کنید. این داروها هنگام استفاده، سوزش بسیاری ایجاد می کنند اما نگران نباشید، این سوزش لحظه ای است و به نتیجه درمان می ارزد.

دهانشویه مناسب برای عفونت دهان

برخی از دهانشویه ها برای درمان آفت دهان مناسب اند. دهانشویه کلرهگزیدین از این جمله است. این دهانشویه با ترکیباتی که دارد موجب بی حسی موضعی می شود و آنتی بیوتیک های آن، عفونت های زخم آفت را از بین می برند. در ساختار این دهانشویه آنتی هیستامین وجود دارد که التهاب زخم های آفت را کاهش می دهد. همه این موارد موجب تسریع بهبودی آفت دهان خواهد شد.

کپسول آنتی بیوتیک برای آفت دهان

از بهترین درمان ها، کپسول آنتی بیوتیک برای آفت دهان است که می توان استفاده کرد. کپسول تتراسایکلین آنتی بیوتیک ۲۵۰ میلی گرمی است که محلول در سرم است. این کپسول را به صورت دهان شویه مصرف می کنند و جزو داروهای موضعی به حساب می آید. این کپسول را می توان به صورت محلول بر روی زخم استفاده کرد که در ادامه به نحوه مصرف آن اشاره می کنیم.

روش استفاده از کپسول انتی بیوتیک برای آفت دهان به این صورت است که حدودا ۲۵۰ میلی گرم تا ۱۰۰۰ میلی گرم از کپسول تتراسایکلین را در آبی به اندازه ۳۰ میلی لیتر حل می کنید. البته می توانید به جای ۳۰ میلی لیتر آب از ۳۰ میلی لیتر الگزیر دیفن هیدرامین هم استفاده کنید. بعد از حل شدن این کپسول در حلال مورد نظر، این محلول را بر روی گاز استریل ریخته و گاز را آغشته به محلول می کنید.

بخوانید  لبخند لثه ای

بعد از آن این گاز را برای مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه بر روی آفت دهان بگذارید. از دیگر دارو هایی که برای آفت دهان استفاده می شود می توان به سفالکسین یک درصد اشاره کرد که این دارو در بیمارانی که به تتراسایکلین مقاومت نشان می دهند استفاده می شود. روش آماده سازی به این صورت است که یک کپسول ۲۵۰ میلی گرمی از سفالکسین را در ۳۰ میلی لیتر آب حل می کنید و به صورت دهان شویه استفاده می کنید.

در درمان آفت دهان به وسیله آنتی بیوتیک باید روش درمانی فوق را حدود ۵ الی ۷ روز ادامه دهید و در هر روز هم این روش را حدود ۴ تا ۶ بار تکرار کنید. نکته قابل توجه در این روش درمانی این است که بعد از هر بار استفاده از کپسول آنتی بیوتیک برای آفت دهان نباید به مدت ۳۰ دقیقه بعد از مصرف آنتی بیوتیک موضعی چیزی خورده شود. این روش درمانی طول دوران آفت را کوتاه می کند و همین طور درد ناشی از آن را بسیار کاهش می دهد. از خوبی های مصرف کپسول آنتی بیوتیک برای آفت دهان این است که از بروز دوباره آفت در دهان جلوگیری می کند. اگر از محلول سفالکسین ۱ درصد در ۳۰ میلی لیتر آب استفاده کردید باید ۴ تا ۶ بار در روز و هر بار ۱۰ الی ۲۰ دقیقه استفاده کنید.

در درمان آفت دهان چیزهای دیگری هم استفاده می شوند که می توان از بین ان ها سوکرالفیت، مسواک های اولتراسونیک، دهان شویه هایی که حاوی تری کلوزان هستند، کلوبتازول ۰.۰۵ درصد و یا تریامسینولون استوناید ۱درصد را نام برد. یکی دیگر از دارو های مفید برای آفت دهان قرص هیدروکورتیزون و یا قرص بتامتازون است که بر روی آفت می گذارند.

درمان آفت دهان با دیفن هیدرامین

همان طور که ذکر کردیم، علت اصلی ایجاد بیماری آفت، مشخص نیست. از این رو درمان قطعی برای این بیماری نیز وجود ندارد. این بیماری از بیماری هایی است که زمان درمان آن، هفت الی ده روز طول می کشد. با این که درمان قطعی برای آن وجود ندارد، اما استفاده از برخی دارو ها، می تواند در از بین رفتن آفت های دهان موثر باشد. در داروی دیفن هیدرامین، ماده ای به نام بنادریل وجود دارد که برای تسکین دهندگی درد بسیار موثر است. از این رو یکی از روش های درمان آفت دهان با دیفن هیدرامین عنوان می شود. برای انجام این روش درمان، کافی است تا کمی از دارو را بر روی آفت دهان به صورت مستقیم و با استفاده از یک قطره چکان، بچکانید.

این دارو در طی چند بار استفاده، آفت را خشک می کند و التهاب آن را کاهش می دهد. علاوه بر این می توانید از قرقره دیفن هیدرامین برای آفت دهان استفاده کنید. بدین صورت که مقداری از دارو را در دهان خود نگه دارید و آن را قرقره کنید. این روش برای آفت هایی که در قسمت های انتهایی دهان ایجاد می شوند نیز موثر است. باید بدانید که اگر با استفاده از روش های درمان ذکر شده، وضعیت آفت های دهان حادتر شد، مراجعه به دندانپزشک الزامی می باشد.

درمان آفت دهان با آموکسی سیلین

استفاده از آنتی بیوتیک ها یکی دیگر از راه های درمان آفت دهانی در موارد شدید این عارضه به شمار می‌آید. کنترل رشد و مهار فعالیت استرپتوکوک های دهانی، از مهمترین اهداف مصرف آنتی بیوتیک های مختلف در دوره درمان آفت های دهانی بوده و منجر به کوتاه شدن دوره بیماری خواهد شد. آموکسی سیلین یکی از داروهای خانواده پینی سیلین و از جمله پرمصرف ترین آنتی بیوتیک های خوراکی به شمار می آید. این دارو به دو شکل کپسول و سوسپانسیون برای افراد مبتلا به این عارضه تجویز شده و تاثیر بسیار زیادی در کنترل و کاهش گسترش زخم های سفید رنگ دایره ای شکل در سه ناحیه زبان، مخاط پوشاننده حفره دهان و لثه خواهد داشت.

داروی خارجی برای آفت دهان

اگر آفت دهانی شما درد و سوزش بسیار داشت می توانید از درمان دارویی هم کمک بگیرید. آنتی بیوتیک های موضعی در این میان بسیار مفید هستند که در این میان می توان به تتراسایکلین ۲۵۰ میلی گرم اشاره کرد. دارو های دیگری از جمله دارو های گروه کورتیکواستروئید هم می تواند مفید باشد که از جمله آنها می توان به هیدروکورتیزون یا تریامسینولون اشاره کرد. این دارو ها التهاب و درد این آفت ها را کم می کند. از داروهای دیگر مفید برای آفت دهان می توان به دهان شویه ها و شربت دیفن هیدرامین هم اشاره کرد که می توان در طول روز سه بار بر روی زخم نگه دارید. از تاثیر گذار ترین دارو ها می توان به داروی خارجی برای آفت دهان اشاره کرد که به سرعت باعث بهبودی این نوع آفت ها می شود.

بخوانید  فلوراید تراپی کودکان چیست و چرا اهمیت دارد؟

هندوانه برای آفت دهان

هندوانه برای آفت دهان – شاید برای شما جالب باشد که بدانید، پوست هندوانه دارای مواد مغذی بسیار زیادی است، پوست سفید هندوانه دارای ترکیباتی مانند: کاروتن، تیامین، کلسیم، آهن و ویتامین A است. همان طور که گفته شد یکی از علل ایجاد آفت، وجود عفونت در دهان است. مصرف پوست هندوانه از عفونت لثه جلوگیری می‌کند و درمان مناسبی برای آفت دهان است.

نوشابه برای آفت دهان

یکی ار راهکار های بهبود آفت دهانی ، نوشابه می باشد. سودای موجود در نوشابه ها می تواند کمک رسان برای درمان آفت های دهانی باشد. این روش، یک روش بسیار ارزان قیمت، آسان و سریع در منزل است. دلیل استفاده از نوشابه به این موضوع برمیگردد که نوشابه گازدار می توانند از قارچ هایی که باعث ایجاد عفونت در دهان می شود بکاهند. همچنین ویژگی مثبت درمانی دیگر نوشابه برای دهان، در این است که سودا باعث خنثی شدن اسیدهای موجود در بدن و تنظیم pH خون دهان می شود. برای استفاده از نوشابه برای آفت دهان، دو روش وجود دارد.
روش اول: در این روش ابتدا دو قاشق چای خوری نوشابه گازدار را با مقداری آب مخلوط کرده تا یکدست شود. سپس با استفاده از یک پنبه این مخلوط تهیه شده را بر روی زبان و قسمت هایی که آفت زده و زخم می باشد مالش دهید. اجازه دهید پنبه نوشابه ای برای چند دقیقه در دهان و روی زخم ها باقی بماند و سپس پنبه را برداشته و دهان خود را با آب گرم بشویید. این روش درمان برای آفت دهان را دو یا سه بار در روز تا زمانی که زخم های شما به صورت کامل بهبود یابد تکرار کنید.
روش دوم: در این روش درمانی با نوشابه ابتدا نصف قاشق چای خوری از نوشابه گازدار را در یک لیوان آب گرم ریخته و مخلوط کنید. پس از تهیه مخلوط دهان خود را با آن بشوید و این کار را روزی دو بار تکرار کنید تا زمانی که آفت ها و زخم هایتان به طورکامل از بین بروند.
دقت کنید اگر دارای ایمپلنت یا لمینت هستید و یا تحت نظر دندانپزشک برای تغییرات یا بهبود در دندان های خود می باشید. حتما برای استفاده از این روش با دندانپزشک خود مشورت کنید. زیرا نوشابه برای بافت دندان ضرر دارد و افرادی که دارای ایمپلنت هستند می توانند از سایر روش های پیشنهادی برای درمان آفت دهان استفاده کنند که به ایمپلنت آنان آسیب نرساند.

سایر مواردی که در درمان تأثیر گذارند

از مواد غذایی تحریک کننده آفت بپرهیزید. اگر به آفت دهان مبتلا شده‌اید، غذاهای ساده و بدون ادویه را انتخاب کنید.

بعد از هر وعده غذایی دهان خود را بشویید تا ذرات تحریک کننده آفت دهان، از بین بروند.

از خوردن داروهایی که منجر به ایجاد آفت دهان می شوند بپرهیزید.

داروهایی همچون نیکوراندیل و مسکن هایی همچون ایبوپروفن در تحریک آفت ها مؤثرند.

داروهای جویدنی و مکیدنی همچون آسپرین نیز، نقش مهمی در تشدید آفت های دهانی دارد. اگر از این داروها استفاده می کنید با پزشک خود مشورت کنید تا راه حل مناسبی برای استفاده از آن ها ارائه دهد.

آفت دهان و ارتباط آن با لمینت و ایمپلنت

یکی از دلایل ایجاد آفت دهان، می تواند ضربه های ناگهانی به قسمت های مختلف دهان باشد. به این صورت که گازگرفتگی قسمت های داخلی دهان و زبان و یا ضربه زدن مسواک به دیواره ها دهان، می تواند موجب ایجاد آفت شود. در لمینت و ایمپلنت امکان دارد که به طور ناگهانی به لثه ها ضربه وارد شود که این امر آفت های درون لثه را ایجاد می کند. همچنین حساسیت به مواد استفاده شده در لمینت و ایمپلنت، از دلایل دیگر ایجاد آفت های دهان هستند. درمان آفت دهان با دیفن هیدرامین به شیوه هایی که در مطالب پیشین ذکر کردیم، برای درمان این نوع از آفت ها نیز کاربرد دارد.

برچسب ها :

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات در مورد بهترین دکتر دندانپزشک در تهران کیست ؟